Електронска библиотека

Поштовани, на овој страници можете пронаћи корисне линкове за лектиру или преузети електронске књиге

Ivo-Andric-Na-Drini-cuprija.pdf

Mesa Selimovic - Dervis i smrt.pdf

Branislav-Nusic-Gospodja-ministarka.pdf

Dnevnik-o-Čarnojeviću-Crnjanski.pdf

Dositej Obradovic-Život_i_priključenija.pdf

Ex-ponto-Nemiri-Lirika-Ivo-Andric.pdf

Ivo-Andric-Prokleta-avlija.pdf

Jovan Ducic-Blago_cara_radovana.pdf

Seobe-Milos-Crnjanski-1-knjiga.pdf

Поштовани, у школској 2023/24, отворена је нова гугл учионица са жељом да се ученицима приближи материјал за рад на часовима. Како је школска библиотека ограничена и бројем примерака књига али и избором наслова, на иницијативу ученика и запослених у школској библиотеци, отворена је онлајн библиотека. За приступ истој довољно је само да преко кода 2kjw6v6 приступите и пронађете тражени материјал.

Ради боље сарадње и ефикасности имајте као опцију и могућност да се поруком огласите и затражите да за ваше потребе и других предмета ми скидамо и објављујемо линкове или копирана дела.

У жељи да добро сарађујемо, да негујемо културу говора и комуникације те културу информационих и технолошки размена података, очекујемо добар одзив заинтересованих. Сви ученици који желе да буду део тима који одржава нову библиотеку XII гимназије, могу се јавити сваке среде од 8-15h професору српског језика и библиотекару Гордани Милићевић.

С поштовањем библиотека XII гимназије.