ИТ Одељење

Поштовани ученици, на овој страници можете пронаћи важне информације везане за рачунарство и информатику

Презентација о ИТ одељењу-2.pdf

Специјализовано ИТ одељење.pdf

ПРИЈАВА ЗА УПИС У ИТ ОДЕЉЕЊЕ

Пријемни испити

Специјализовани образовни профили је општи назив за све образовне профиле за чији упис је потребно испуњење додатних услова, односно полагање пријемних испита ради провере изузетних, односно посебних способности и склоности.

Специјализовани профили су:

уметнички профили и школе за таленте (музичке, балетске и уметничке школе ликовне области)

профили за ученике са посебним способностима (зa филолошке науке, за спорт, зa математику, физику, рачунарство и информатику, биологију и хемију, историју и географију, за сценску и аудио-визуелну уметност)

образовне профиле у којима се део наставе остварује на страном језику

Изводи из правилника са детаљним описом пријемног испита истакнути су за све специјализоване профиле.

Пријемни испити се полажу пре завршног испита, у периоду од 13. дo 22. 05. 2022. године, у одговарајућој школи, односно другој установи коју одреди Министарство.

Да би кандидат приступио полагању пријемног испита, потребно је да попуни одговарајућу пријаву зa полагање пријемног испита. Пријава се врши у периоду од 04. до 07. 04. 2022. године на порталу Моја средња школа или 07. и 08. 04. 2022. године непосредно у средњој школи у којој се полаже пријемни испит или у матичној основној школи.

Пријемни испит за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

ПОРТАЛ МОЈА СРЕДЊА ШКОЛА

Моја средња школа је специјализовани портал посвећен завршном испиту, пријемном испиту и упису у средње школе, за школе чији су оснивачи Република Србија, аутономна покрајина или организација локалне самоуправе.

Портал је направљен у сарадњи са Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу, која пружа континуирану техничку подршку за пројектовање, усклађивање, развој и функционисање система, уз обезбеђивање мера заштите, сигурности и безбедности података, у складу са прописима којима се уређују електронска управа и информациона безбедност.

Детаљи одабраног пријемног испита

О пријемном испиту

Школе у којима се полаже

За упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику кандидат полаже пријемни испит на коме решава тест из математике, који је сачињен у складу са општим стандардима постигнућа за крај обавезног образовања.

Кандидат који положи пријемни испит за упис у одељење за ученике са посебним способностима за математику остварује право на рангирање ради уписа у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.

Кандидат за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику може да оствари највише 240 бодова на тесту из математике за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.

Кандидат за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику положио је пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из математике за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.

Испитне обавезе и тестирања

Тестирање

Тест из математике (тип Б) (максималан број поена: 240, квалификовани број поена: 120)

Пријемни за ИТ одељења – тестови и решења