Сарадња са институцијама

ОТВОРЕНА ВРАТА ФИЗИЧКОГ ФАКУЛТЕТА

Ученици Дванаесте београдске гимназије у пратњи професора Биљане Шестовић и Светлане Радовић , у суботу 09.04.2022.године, посетили су Физички факултет и упознали се са свим занимљивостима који нуди овај факултет.

ПОСЕТА МАТЕМАТИЧКОМ ФАКУЛТЕТУ

Ученици 1/9, одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику Дванаесте београдске гимназије са професорком Тамаром Малић, посетили су 8. априла 2022. године Математички факултет.

Aсистент са модула Статистика, актуарска и финансијска математика Михаило Србакоски и студенткиња са студијског програма Информатика Марија Марковић су представили специфичности студијских програма, могућности запослењa, информисали ученике о пријемном испиту и многим другим темама везаним за студирање на Математичком факултету.

ПОСЕТА МАШИНСКОМ ФАКУЛТЕТУ

Матуранти 12. Гимназије, у пратњи професорке Бранке Јемуовић посетили су Машински факултет. Ученике су о организацији наставе, смеровима, пројектима и важним информацијама о предстојећем упису на „Машинац“ информисали професори овог факултета. Том приликом су обишли неке од лабораторија Машинског факултета. Детаљније информације о посети ученика Дванаесте београдске гимназије можете да прочитате и на вестима Машинског факултета- vesti.mas.bg.ac.rs

ПРАТИМО УСПЕХЕ НАШИХ БИВШИХ УЧЕНИКА

Европски успех наше бивше ученице Магдалене Секулић

Магдалена Секулић, бивша ученица наше школе, која је матурирала 2021. године постигла је запажене резултате на европском плану.

Ево шта нам је Магдалена рекла: “Ми смо четворочлани тим са Академије струковних студија Београд, студирамо гастрономију. Освојили смо прво место на националном такмичењу у јуну, одржаном у научно-технолошком парку Београд, у конкуренцији са неколицином тимова са основних и мастер прехрамбених студија. Били смо најмлађи и тада се пласирали на Европско првенство у Паризу, где смо се такмичили у конкуренцији са 17 тимова из целе Европе.

Осамнаест чланова жирија из целог света донело је одлуку да је баш наш производ заслужио победу и даља улагања у његов процват. И у Паризу смо били најмлађи, при чему је ово први пут да је Србија освојила прво место на овом такмичењу.

Захваљујем се мојој школи због претходно стечених знања, јер без ваше основе, моја даља усавршавања и достигнућа не би била

могућа.”

Честитамо Магдалени и њеном тиму на сјајном успеху!

ПРЕДАВАЊЕ: “ПРИЈАВИ СЕ ЗА ДОБРОВОЉНО СЛУЖЕЊЕ ВОЈНОГ РОКА”

На позив општине Вождовац, у пратњи професора Зорана Међедовића ученици Дванаесте београдске гимназије, су били на предавању: “Пријави се за добровољно служење војног рока”.

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ФИЗИЧКОГ ФАКУЛТЕТА

Предавање “Радиоактивни облак”је одржано 18.03.2022.године у свечаној сали у нашој школи. Предавање одржали : Никола Коњик – доцент на Физичком факултету и Ирида Лазић (бивша ученица Дванаесте београдске гимназије)- сарадник на институту за Метеорологију. Предавању присуствовали ученици четврте године и наставници физике Светлана Радовић, Биљана Шестовић и Бранислава Гаврић.

Сви заинтересовани ученици, су овим путем, позвани на отворена врата Физичког факултета.

Отворена врата физ,факултета.pdf

СПОРТСКИ УСПЕСИ И САРАДЊА СА ОПШТИНОМ

На позив општине Вождовац, ученице наше школе Кристина Јанићијевић 1/5 и Тамара Тулимировић 1/5 у пратњи професорке Слађане Беатовић, су биле на додели диплома и пехара за постигнуте спортске успехе у рукомету и футсалу и свеукупном пласману.

На позив општине Вождовац, ученице наше школе Маша Јеремић 4/4 и Маја Станковић 4/5 са професорком Наташом Машић, су биле на додели пехара и диплома за постигнуте успехе у следећим спортовима :

женска и мушка екипа у кошарци – ПРВО место;

женска и мушка екипа у одбојци – ПРВО место;