СУСРЕТ ЗА ПАМЋЕЊЕ

У дијалогу измећу заборава и памћења настао је видео запис ученика генерације која је матурирала 1974. године у XII београдској гимназији, и ученика који тренутно похађају школу.Час математике и дневник успомена, отворила је Тамара Малић, професор математике. Говорила је у име професора Петра Васовића, разредног старешине тог IV/9 одељења. Слике у оку и снага открића нових емоција, приближиле су време ђачког доба и печат једног времена. Креативне доживљаје, успомене, сузе и смех као потврда да време заиста брзо пролази, али и приче које остају као нешто што увек нађе пут до прошлости. Петар Васовић је имао довољно љубави за сваког ученика, веровао је у успех, али и пружао несебичну подршку, говорили су бивши ученици. Сада као одрасли и успешни, породични, али и професионални људи у многоме оправдавају веру свог разредног старешине, постали су добри људи. На часу математике, лета господњег 2024.уписана је једна нова методска јединица: Сећање је непроцењиво богатство, коначни резултат је Срећа.