СВЕТИ САВА

Прича о Светоме Сави је прича о непролазности и трајаће све док је нас.

Поводом школске славе Свети Сава, у свечаној сали XII гимназије 27. Јануара у 11h, одржана је Академија.

Сечењем Славског колача, химном и пригодним програмом, ученици су обележили дан Савиног постојања у нашој традицији.

Директорка школе Светлана Миљеновић, захвалила се ученицима на дивном рециталu, на наступу који враћа наду да је школа место сусрета, рада, толеранције, креативности, љубави.

Чувари једног од најсветијих имена српске историје су они који предано обављају свој посао васпитања и образовања, а то су управо наставници, рекла је директорка школе.

У то име вредно је помена да су овом свечаном тренутку присуствовали и бивши наставници сада пензионери. Њихово присуство је доказ да између прошлости и садашњости стоји спој колективног духа.

И да време има свој тренутак трајања али и будућност, сведочи традиционална подела поклона, деци запослених у школи, јер, деци поклон доноси наш Свети Сава, рекла је Миљеновић.

С поносом припадамо времену и идејама Светог Саве, то смо ми, то је наш верски, и морални учитељ.

У част школске Славе, присуствовали су представници Општине Вождовац, председница Ивана Илић - Томић, заменик председника Слободан Симоновић и члан општинског већа, Љубиша Пејчић.