ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ КА2 “РАЗЛИЧИТОСТ ПОВЕЗУЈЕ – ИЗАЗОВИ МОДЕРНОГ ОБРАЗОВАЊА”

У оквиру актуелног Еразмус+ пројекта КА2 “Различитост повезује – изазови модерног образовања”, учеснице прве мобилности, од 1. до 7. октобра 2023. у граду Љеида у Шпанији, посетиле су гимназију Ла Митјана. Поред директорке Светлане Миљеновић, координатора пројекта Милене Радовановић, Јелене Ђорђевић, наставнице енглеског језика, Бојане Жујовић, наставнице географије, Биљане Шестовић, наставнице физике, учествовала је и Данијела Живановић, школски педагог.

У гимназији Ла Митјана, домаћини су учеснике упознали са наставним методама које користе, примерима добре праксе и иновативним технологијама. Учесници су посетили часове, присуствовали предавањима и учестовали у радионицама. Такође, овом приликом уприличен је сусрет и са партнерским школама из Турске и Италије. Циљ мобилности био је упознавање са одликама образовних система ових земаља, како би пројектни тим сагледао слабе и јаке стране сопственог и радио на унапређењу васпитно – образовног рада Дванаесте београдске гимназије.

Учеснице су презентовале о свом граду, школи и образовном систему у Србији.

Искуства које су учеснице мобилности понеле су драгоцена и омогућиће да се унапреди систем васпитно-образовног рада Дванаесте београдске гимназије. Кроз примере добре праксе, сваки учесник ће дати свој допринос и неговањем заједништва повезати све оно што би у будућности могло бити применљиво.

Наставници ће стечена искуства применити на својим часовима, такође, поделиће искуство са наставним особљем, промовисати пројекат, припремити радионице и часове онлајн које ће држати три дана наставницима и ученицима из Турске, Италије и Шпаније 26, 27. и 28. фебруара 2024. године.

Ово је била лепо и непроцењиво искуство и идеална прилика за промоцију наше школе и земље. Такође и за стицање пријатељстава и разматрање могућности за повезивање школа у будућности.