КОНКУРС ЗА УЧЕНИКЕ ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА ЗА УЧЕШЋЕ У ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКТУ

Позивамо ученике трећег разреда наше школе да се пријаве за учешће у Еразмус+ пројекту под називом “Различитост повезује – изазови модерног образовања”. Прва мобилност подразумева одлазак ученика у Италију у мају 2024. год. на радионице из области програмирања, роботике и примене вештачке интелигенције у школи ИТ Архимед у Катанији. Друга мобилност укључује језичке радионице, гамификацију и упознавање историјских и културолошких садржаја других земаља у Гимназији за друштвене науке у Анкари (Турска) у октобру 2024.

До петка 13. октобра 2023. у поноћ заинтересовани треба да пошаљу мотивационо писмо на српском и енглеском језику, на мејл наставнице координаторке пројекта Милене Радовановић milena.radovanovic@nastava.xiigimnazija.edu.rs. Образац можете видети у прилогу. Сви пријављени проверу познавања енглеског језика радиће у петак 20. октобра 2023. у 12.10ч у учионици 36. После тестирања, интервјуи кандидата са пројектним тимом обавиће се у канцеларији школског педагога у понедељак 23. октобра 2023. На конкурс могу да се пријаве само редовни ученици.

Поред процене стручног сарадника, успеха и владања ученика у претходној школској години, критеријуми приликом одабира кандитата су следећи:

1- Резултат испита из страног језика 70-84 (5 бодова); 85-89 (10 бодова); 90-94 (15 бодова); 95-100 (20 бодова).

2- еТвиннинг пројекти у којима сте учествовали: (15 бодова)

3-Ваши локални или међународни пројекти, активности у школи и ван ње: (10 бодова)

4- Мотивационо писмо (20 поена) (Потребе и допринос пројекту, напишите зашто желите да учествујете у пројекту мобилности, свој рад и идеје о активностима које ће представљати нашу школу и омогућити вам сарадњу са вршњацима; како ћете ширити пројектне резултате и стечено знање након мобилности, у максимално 250 речи.)

5-Први пут коришћење програма Еразмус+ (15 поена).

Одлука о избору учесника биће објављена на сајту школе у уторак 24. октобра 2023.

Преузмите мотивационо писмо ОВДЕ.