Ђачки парламент

Пословник о раду ученичког парламента.pdf

24.10.2022. Сарадња са Петом београдском гимназијом

Ђачки парламент Дванаесте београдске гимназије одазвао се позиву парламента Пете београдске гимназије и учествовао у волонтерској еколошкој акцији чишћења, 13. октобра 2022. године, на шеталишту 25. Мај и у парковима Доњи Калемегдан и Деспота Стефана.

Поред тога што су допринели еколошкој акцији, ученици наше школе имали су прилику да се упознају са ученицима других школа и стекну нова пријатељства!

Ђачки парламент Дванаесте београдске гимназије захваљује представницима Ђачког парламента Пете београдске гимназије на позиву и успешној сарадњи, за коју се надамо да ће се развијати и у будућности!

10.10.2022. Сарадња са Трећом београдском гимназијом

Наши ученици одазвали су се позиву Треће београдске гимназије и присуствовали манифестацији поводом

прославe обележавања Дана школе Треће београдске гимназије, у среду 7.12.2022. године, од 11 до 15 часова.

Били су у могућности да активно учествују у бројним предавањима и радионицама, упознају ученике других школа, размене искуства и промовишу Дванаесту београдску гимназију.

Овим је остварена сарадња са још једном школом, посредством сарадње Ђачког парламента Дванаесте и Ђачког парламената Треће београдске гимназије.

Захваљујемо се на позиву!

10.10.2022. Сарадња са Пољопривредном школом из Вршца

Ивона Илић, ученица одељења IV-1 и председница Ђачког парламента, одржала је 7. децембра радионицу на тему људских права и права мањина под називом “Размишљај прав(н)о!” у Пољопривредној школи у Вршцу, са Вељком Омчикусом, који је ученик те школе.

Ивона је део алумни мреже пројекта Светионик знања, чији је некадашњи учесник и који је подржао и овај пројекат. Пројекат је подржан и од стране Асоцијације за афирмацију културе и Амбасаде Сједињених Америчких Држава.

Овим је остварена и повезаност ученика наше школе и Пољопривредне школе из Вршца. У другом полугодишту дружићемо се у Дванаестој гимназији!

Још једна успешна сарадња!

30.05.2022. Посета Прихватилишту за децу

Ученици наше школе и руководилац Ђачког парламента, Мирјана Варничић су 26. маја 2022. године посетили Прихватилиште за децу Београда. Том приликом доставили су донацију средстава за личну хигијену, прикупљених у оквиру хуманитарног базара који је Ђачки парламент организовао за Дан школе.

24.02.2022. Дан ружичастих мајица у Дванаестој

Последње среде у фебруару истичемо значај борбе против вршњачког насиља. Ове године, Дан ружичастих мајица смо употпунили ружичастим маскама.

22.02.2022. Шта смо постигли за годину дана-питали смо професоре

28.01.2022. Тематски децембар

А) Хуманитарна акција прикупљања пакета:

У овој акцији прикупљено је 170 пакетића сачињених од грицкалица, слаткиша и играчака које су ученици донели.

Од тога је 50 пакетића, у сарадњи са хуманитарном организацијом „Српска солидарност“, отишло деци на КиМ, 85 је отишло деци у Универзитетску дечју клинику „Тиршова“, а 35 малишана из дечјег дома „Моше Пијаде“ . Акцију поделе пакета помогли су проф. Дарко Илић и проф. Слађана Беатовић.

Б) Новогодишњи хуманитарни базар:

Ученици су продавали своје рукотворине, књиге…

Базар је одржан у холу школе.

Прикупљено је 30.000 динара.

У организацији базара, поред чланова парламента и координатора, учествовала је и проф. Љиљана Слијепчевић.

Пројекат „Тематски децембар” пропраћен је прилогом на РТС-у и ТВ Тањуг.

28.01.2022. „Креативност из свачијег пера: како написати добар писмени задатак“

„Нова година, нови ми“ – радионице су биле намењене ученицима првог разреда, а реализовали су их представници парламента у сарадњи са ПП-службом.

28.01.2022. Радионичка одговорност према здрављу, како рећи не и како донети добре одлуке – сарадња са професорком Биљаном Шестовић и Тимом за интердисциплинарне компетенције

28.01.2022. „ Садејшн проџект “ – акција професорке биологије Сање Благојевић у сарадњи са Ђачким парламентом, са циљем оплемењивања школског дворишта. Сађење дрвећа.

28.01.2022. Инстаграм профил школе – један је од првих пројеката Парламента. Инстаграм се користи за праћење и информисање о догађајима у школи и ван ње

У оквиру промоције наше школе снимљен је и видео клип „Турнеја кроз дванаесту“ у коме будући ученици могу да виде део атмосфере наше школе.

7. У сарадњи са Маркетинг тимом наше школе, чланови Парламента су, заједно са проф. Слађаном Беатовић и проф. Бранком Јемуовић представљали нашу школу на два сајма образовања.

8. Обележавање празника и важних датума – Светски дан борбе против дијабетеса – спроведена је анкета на ову тему.

Светски дан борбе против насиља над женама – снимљена “видео кампања” – поруке ученика и професора

28.01.2022. Групе за подршку – циљ ових радионица/састанака је био пружање вршњачке подршке

На једној од радионица направљен је пано „узми шта треба, дај шта можеш“.

Билборд је постављен у школском ходнику, како би био доступан свим ученицима.

Садржи мотивационе поруке ученика, наставника и школског особља.

28.01.2022. Пројекат “Заједно је лакше”

Овај пројекат је сарадња са средњим школама у Србији, а има за циљ да пружи подршку ученицима из наше земље због околности пандемије.

Поред наше школе, у пројекту је учествовало шест школа из Београда и Србије. Свака од школа снимила је видео на тему “Како преживљавамо пандемију”.

ЧЕСТИТАМО! ЗАЈЕДНО ЈЕ ЛАКШЕ!